Schedule of local athletes in the Texas Relays

This weekend, students from Ryan, Guyer, Argyle and Sanger will compete in the Clyde Littlefield Texas Relays at the University of Texas.

Here’s a list of who’s competing this weekend and the times for each preliminary event. The meet will be televised on the Longhorn Network today from 9:30 a.m. to 12:30 p.m. and again from 6:30 p.m. to 9:30 p.m, and on Saturday from 1:30 p.m. to 5:30 p.m.

You can also find the live results right here. 

GIRLS

Ryan

100 — Bryanna Skinner         1:50 p.m., Fri.

 

Guyer

100 — Candalyn Lyons          1:50 p.m., Fri.

3,200 — Devin Norton           8:15 a.m., Sat.

400 relay — Joyner Harris, Candalyn Lyons, Leann Bell, Taylor Tolen, Brittany Crabtree, Ola Akinniyi, Autumn Eustace            9:15 a.m., Sat.

800 relay — Joyner Harris, Leann Bell, Candalyn Lyons, Taylor Tolen, Brittany Crabtree, Ola Akinniyi, Autumn Eustace            2:40 p.m., Fri.

1,600 relay — Leann Bell, Joyner Harris, Ola Akinniyi, Autumn Eustace, Brittany Crabtree, Bre Wickware         7:30 p.m., Fri.

 

Argyle

100 hurdles — Ali Styron       1:50 p.m., Fri.

400 relay — Gracie Baum, Kieran Hanlon, Laura Lotze, Cami McDaris, Cassi Hargroves, Brooke Robertson, Laine Lowry, Taylor Mueller            9 a.m,. Sat.

800 relay — Taylor Mueller, Laine Lowry, Brooke Robertson, Laura Lotze, Kieran Hanlon, Cami McDaris, Cassi Hargroves, Kenna Roberts      2:10 p.m., Fri.

1,600 relay — Cassi Hargroves, Laine Lowry, Cami McDaris, Taylor Mueller, Kenna Roberts, Brooke Robertson, Kieran Hanlon, Ali Styron      4:15 p.m., Fri.

 

Sanger

Discus — Madi Wilson           1:30 p.m., Fri.

 

BOYS

Ryan

400-meter relay — Terrell Cross, Maurice Gordon, Paul Hunter, Cameron Williams, Jason Polidore, Jordan Murray            9:45 a.m., Sat.

800 relay — Terrell Cross, Paul Hunter, Maurice Gordon, Cameron Williams, Jordan Murray, Elijah Allen           2:55 p.m., Fri.

1,600 relay — Terrell Cross, Cameron Williams, Christian Valenzuela, A.J. George, Paul Hunter, Jordan Murray 7:50 p.m., Fri.

Long jump — Xavier Gray     3 p.m., Sat.

Triple jump — Xavier Gray    9 a.m., Sat.

Shot put — Sekou Clark         12:30 p.m., Sat.

 

Guyer

110 hurdles — Jalen Hunter   1:30 p.m., Fri.

400 relay — Jalen Hunter, Anthony Taylor, Trey Woods, Adam Scott, Jerrod Heard, Logien Franklin      9:45 a.m., Sat.

800 relay — Jalen Hunter, Anthony Taylor, Adam Scott, Jerrod Heard, Trey Woods, Logien Franklin      2:55 p.m., Fri.

Long jump — Ethan Toy        3 p.m., Sat.

 

Argyle

110 hurdles — Reese Thompson        1:30 p.m., Fri.

Pole vault — Jon Pucciarello              1:30 p.m., Fri.

 

Sanger

3,200 — Jacob Perry               8:35 a.m., Sat.

Comments

To post a comment, log into your chosen social network and then add your comment below. Your comments are subject to our Terms of Service and the privacy policy and terms of service of your social network. If you do not want to comment with a social network, please consider writing a letter to the editor.